ZABEZPIECZENIE PRZEDSIĘBIORCÓW CZĘSTOCHOWA

.

Jak się zabezpieczyć na wypadek śmierci wspólnika w spółce? Czasami śmierć wspólnika w spółce może spowodować paraliż działalności firmy. Jednak istnieją rozwiązania, które zapewniają zabezpieczenie przedsiębiorców. Jeżeli w umowie spółki nie ma zapisu odnoszącego się do prawa następców prawnych lub spadkobierców do wstąpienia do spółki w miejsce zmarłego, to możesz mieć naprawdę duże problemy w wypadku śmierci Twojego wspólnika. Można oczywiście wcześniej dodać zapis o spłacie spadkobierców w ustalonej kwocie odpowiadającej wartości spółki. Jednak, czy będzie to odpowiadające?

Ubezpieczenie na życie Komfort Życia

Dużo bardziej skutecznym rozwiązaniem gwarantującym zabezpieczenie wspólników jest ubezpieczenie na życie Komfort Życia dla każdego z właścicieli. Możesz je wykupić na przykład w oddziale Prudential w Częstochowie. Dzięki niemu będziesz mógł praktycznie z dnia na dzień spłacić spadkobierców lub pozostałych wspólników.

Ubezpieczenie krzyżowe (wzajemne) wspólników

W takiej sytuacji ubezpieczającym staje się spółka, ubezpieczonym jeden ze wspólników a uposażonym będzie drugi ze wspólników. Koszty ubezpieczenia na życie mogą być wrzucone w koszty prowadzenia spółki, a tym samym ten wydatek się zdecydowanie zmniejsza. W oddziale Prudential w Częstochowie możesz w czasie trwania umowy ubezpieczenia na życie zmieniać wartość sumy ubezpieczenia, gdy zmieni się wartość rynkowa spółki. Jeżeli nie będziesz miał ochrony w postaci takiego ubezpieczenia, to będziesz zmuszony spłacać spadkobierców z majątku spółki lub kapitału zakładowego, co spowoduje paraliż firmy.

Zachęcamy do skontaktowania się z oddziałem Prudential w Częstochowie, w celu omówienia szczegółów.

NASI DORADCY

Marcin Broniszewski

Od 10 lat prowadzę działalność gospodarczą. Zajmuję się doradztwem w zakresie prowadzenia firmy. W szczególności moja praca polega na zabezpieczeniu ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw od ubezpieczeń po aspekty podatkowo-prawne.
Jestem absolwentem MBA Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu dlatego też tematy finansowe, akonomiczne i prawne są szczególnie mi bliskie

Tel:  723 858 580

Anna Mastalerz

Z branżą finansowo-ubezpieczeniową jestem związana od 2003 roku. Od stycznie 2017 jestem konsultantem ds planowania finansowego w firmie Prudential Polska. Pełnię również funkcję mentora i trenera.
Oferując rozwiązania firmy czyli ochrony życia i zdrowia, oszczędzania na przyszłość oraz prywatnych emerytur kieruję się zawsze indywidualnymi potrzebami i możliwościami klienta.

Tel:  502 635 217
KONTAKT

Zapraszamy do skorzystania z formularza lub o kontak bezpośredni z doradcą

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Marcin Broniszewski z siedzibą w Częstochowie, Plac Ignacego Daszyńskiego 4 lok. 5, w celu udzielenia odpowiedzi, w tym przedłożenia oferty jeśli o nią pytam. Moje dane osobowe będą przetwarzane do czasu cofnięcia zgody. Mam prawo do dostępu, uzupełniania, uaktualniania oraz sprostowania danych osobowych oraz do ograniczenia, wstrzymania i sprzeciwu ich przetwarzania, jak również do wniesienia skargi.